środa, 21 stycznia 2009

Środowa płyta - Urban Discotheque

Powraca ŚP! Kto się cieszy, ręka w górę...

http://www.lionstage.com/var/lion_stage/storage/images/media/images/okladka-jamal/708-1-pol-PL/Okladka-Jamal_article_image.jpg

Pamiętacie pierwszą płytę Jamala? To było coś - renesans szeroko pojmowanego dancehallu na Polskiej ziemi, dzieciaki nieznające wcześniej gatunku podrygujące do rytmów ze słonecznej Jamajki... Czy w najnowszym krążku chłopakom Jamala udało się dorównać debiutowi? Żeby nie przeciągać struny, szybko zapewniam, że tak.
Zmieniło się, oj zmieniło od czasów "Tubaki" bardzo wiele - reformacja składu zespołu (do Mioda dołączył Frenchman i kilku innych gości) spowodowała małą rewolucję na przestrzeni płytowej. Piosenki stały się bardziej melodyjne, jazzowe wstawki zastąpił elektroniczny bit. Zmieniło się też co nieco w warstwie tekstowej. Więcej tu mamy beztroskiego kiwania głową, mniej poważnych "publicystycznych" tekstów o życiu na ulicy, problemach współczesnego społeczeństwa. W sam raz na ambitniejszą taneczną imprezę - zawsze lepsze to, niż dico polo (... - w zasadzie wszystko jest lepsze, niż disco polo). Posłuchać warto tym bardziej, że na płytce znajduje się co najmniej kilka utworów, które z pewnością na długo zagoszczą w świadomości słuchacza.
Polecam nie tylko fanom dancehallu.

Lista utworów:

 1. "Satta"
 2. "Pull up"
 3. "Trippin'"
 4. "Mierzyć więcej" (feat. Cheeba)
 5. "Pójdę tylko tam"
 6. "Stereo"
 7. "Ogień"
 8. "Afro" (feat. Grubson)
 9. "1...2..."
 10. "Bilet"
 11. "Well well"
 12. "Oryginał"
 13. "Mantra"
 14. "Boom" (feat. Zgas)
 15. "Słońca łan"
 16. "Między słowami"

Singiel promujący płytę:


Brak komentarzy: