poniedziałek, 8 września 2008

Jeż Jerzy

[teaser_poster.jpg]

O "Włatcach Móch" można powiedzieć wiele, ale jedno jest pewne - ten kontrowersyjny (jak dla kogo) serial pokazał, że w polskiej popkulturze brak nieskomplikowanej animowanej rozrywki dla dorosłych (litościwie pomijam fakt, że średnia wieku przeciętnego fana "Włatcuf..." wynosi jakieś dziesięć lat). Sytuacja ta ma swoje dobre strony - dzięki temu ma szanse zaistnieć ekranizacja popularnego komiksu "Jeż Jerzy".

Jeż Jerzy to polski komiks stworzony przez Rafała Skarżyckiego (scenariusz) i Tomasza Lwa Leśniaka (rysunki). Od 1996 ukazywał się w magazynie Ślizg, od 2002 ukazują się albumy komiksowe.

Komiks jest ostrą satyrą na współczesną polską rzeczywistość – wyśmiewane są zarówno całe grupy społeczne, jak np. skinheadzi (reprezentowani przez Zenka i Stefana), dresiarze, ekolodzy, policjanci, jak i konkretni bohaterowie życia politycznego (Andrzej Lepper, Grzegorz Kołodko).

(żródło - Wikipedia)

O samym filmie wiemy dość dużo - będzie to pełnometrażowa animacja, której twórcy korzystają z najnowszych technik w dziedzinie animacji. W filmie zobaczymy zarówno Jeża jak i innych bohaterów oryginalnego komiksu. Jak możemy wywnioskować z plakatu, premiera przewidziana jest na 2010.

Zapraszam też do obejrzenia oficjalnego trailera.

UWAGA! Ze względu na tematykę filmu, trailer dostępny dla osób, które ukończyły 18 lat!
Po więcej informacji odsyłam na blog twórców animacji.

Brak komentarzy: