środa, 3 września 2008

Środowa płyta - 2006

Trochę opuściłem się w aktualizowaniu bloga, ale to wynik zwichrowań związanych z początkiem roku szkolnego. Przed Wami kolejna Środowa Płyta:

http://merlin.pl/2006_Cool-Kids-Of-Death,images_big,24,82876805562.jpg


Cool Kids Of Death debiutował już jakiś czas temu. Zespołowi grającemu muzykę alternatywną trudno przebić się do szerszej świadomości społeczeństwa. "Kulkom" to się jednak udało. Swój udział miał w tym z całą pewnością image zespołu, agresywne, buntownicze teksty piosenek, ostre brzmienie i swoista filozofia zespołu będącego przedstawicielem tzw. "Generacji Nic" (więcej o tym w artykule Gazety Wyborczej napisanym przez jednego z członków CKOD).
Trzecia płyta zespołu - nazwana po prostu "2006" - jest w zasadzie kontynuacją dwóch poprzednich. Panowie z Cool Kids Of Death grają ostro, bezpardonowo krytykują otaczającą ich rzeczywistość (nie stronią też od autoironii). Na płycie znajduje się 13 dobrych utworów, które zadowolą każdego fana rocka.
Co odróżnia tę płytę od poprzednich? Na pewno warstwa liryczna - teksty piosenek stały się bardziej poetyckie, oszczędniej używane są przekleństwa. Krzysztof Ostrowski pokazuje też (w niektórych utworach) że potrafi śpiewać, a nie tylko się wydzierać. W warstwie muzycznej pojawiły się drobne, elektroniczne wstawki.
Polecam miłośnikom rocka i buntownikom "przeciwko wszystkiemu".

Lista utworów:

1. skandal
2. spaliny
3. to nie zdarza się nam
4. jedz sól
5. disko dla wrażliwej młodzieży
6. megapixel
7. 100 lat
8. hej chłopcze
9. kulą w płot
10. error
11. człowiek mucha
12. a może tak
13. niebieskie światło

Singiel promujący płytę:

Brak komentarzy: